Alberte Wagner Holst

Formand 

Alberte arbejder til dagligt med grise, som afdelingsleder i farestalden i Sønderjylland. Hun er bosat i Vester Lindet.

Alberte kan kontaktes på mail: alberte@dekvindeligebonder.dk eller send en besked herunder:

Regitse Mikkelsen

Næstformand

Regitse arbejder til dagligt som fodermester på en kvæggård, ved Skanderborg. Hun er bosat i en lille by udenfor Horsens.

Regitse kan kontaktes på mail: regitse@dekvindeligebonder.dk eller send en besked herunder:

Rikke Gram

Udvikling og fotografering, samt eventkoordinator

Rikke arbejder til dagligt med jerseykøer på Juulsgaard, ved Vestfyn. Hun er bosat i Nr. Åby. Rikke kan kontaktes på mail: rikke@dekvindeligebonder.dk eller send en besked herunder:

Line Louise Markersen

SoMe-ansvarlig

Line Louise arbejder til dagligt som kalvepasser 

på Bornholm. Hun er bosat i Vestermarie. Line Louise kan kontaktes på mail: linelouise@dekvindeligebonder.dk eller send en besked herunder:

Simone Villumsen

Udvikling og fotografering, samt eventkoordinator

Simone arbejder til dagligt som selvstændig sexolog og parterapeut i firmaet TopAgro tæt på Viborg. Hun er også faglært landmand med speciale i kvæg. Simone er bosat i Løgstrup. Simone kan kontaktes på mail: simone@dekvindeligebonder.dk eller send en besked herunder:

Tenna Warncke Klingenberg

Kasserer

Tenna arbejder til dagligt som bogholder. Tenna er bosat i Gram. Tenna kan kontaktes på mail: tenna@dekvindeligebonder.dk eller send en besked herunder:

Ida Kjærsgaard

Udvikling og fotografering, samt eventkoordinator

Ida er til dagligt EUX-studerende på Bygholm Landbrugsskole. I weekenden bruger hun sin tid på at passe Jerseykøer, på en gård mellem Århus og Randers, hvor hun er bosat lige i nærheden. Ida kan kontaktes på mail: ida@dekvindeligebonder.dk eller send en besked herunder:

Kristine Hedegaard

Suppleant

Kristine arbejder til dagligt som fodermester/daglig leder på en kvæggård, med 140 køer. Kristine er bosat i Vemb, nær Holstebro. Kristine kan kontaktes på mail: kristine@dekvindeligebonder.dk eller send en besked herunder: